173-E25-113R001
173-E25-113R001
173-E25-113R001
DigiKey Part Number
1173-125MEA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173-E25-113R001
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
173-E25-113R001 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Features
Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C