172-E25-203R001
172-E25-203R001
172-E25-203R001
DigiKey Part Number
1125FEA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-E25-203R001
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
172-E25-203R001 Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C