972-025-01SR011
DigiKey Part Number
972-25SBE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
972-025-01SR011
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG BLK
Detailed Description
25 Position Hinged Backshell Connector Black 180° Unshielded
EDA/CAD Models
972-025-01SR011 Models
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Color
Black
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos