172-E25-103R011
172-E25-103R011
172-E25-103R011
DigiKey Part Number
2125MEA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-E25-103R011
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
172-E25-103R011 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C