178-025-513R571
178-025-513R571
178-025-513R571
DigiKey Part Number
1125FFE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
178-025-513R571
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Detailed Description
25, 25 Position D-Sub - Stacked Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
178-025-513R571 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B); 3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C