979-050-030R121
DigiKey Part Number
950ZE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
979-050-030R121
Description
CONN BACKSHELL 50POS 180DEG SHLD
Detailed Description
50 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
979-050-030R121 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Shielding
Shielded
Series
Primary Material
Metal
Material
Metal, Zinc Alloy
Part Status
Active
Plating
Nickel
D
Color
Silver
Compatible D-Sub Size
50pos and HD78pos