SZMM3Z33VT1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 1,780
Unit Price: ₱9.53000
Datasheet
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 50
Unit Price: ₱9.53000
Datasheet
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 738
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 2,899
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 33 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
SZMM3Z33VT1G
DigiKey Part Number
488-SZMM3Z33VT1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZMM3Z33VT1GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-SZMM3Z33VT1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM3Z33VT1G
Description
DIODE ZENER 33V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
53 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZMM3Z33VT1G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±6%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 23.2 V