16SVPC100M is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 19,718
Unit Price: ₱51.21000
Datasheet
Parametric Equivalent
Nichicon
In Stock: 2,727
Unit Price: ₱81.58000
Datasheet
Nichicon
Chinsan (Elite)
100 µF 16 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 24mOhm 2000 Hrs @ 105°C