P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Series
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V