IDSS-16-D-05.00-G
DigiKey Part Number
SAM9041-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-16-D-05.00-G
Description
CABLE ASSEM .1" 16POS F-F 5"
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.417' (127.00mm, 5.00")
EDA/CAD Models
IDSS-16-D-05.00-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)
Series
Length
0.417' (127.00mm, 5.00")