TSW-110-14-L-S
DigiKey Part Number
SAM1055-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-110-14-L-S
Description
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-110-14-L-S Models
Contact Length - Mating
0.320" (8.13mm)
Series
Contact Length - Post
0.110" (2.79mm)
Overall Contact Length
0.530" (13.46mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post
Tin
Number of Rows
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Additional Resources
In-Stock: 1,038
Factory Stock: 1,805
QuantityUnit PriceExt Price
1₱69.08000₱69.08
10₱58.59700₱585.97
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
In-Stock: 349
Unit Price: ₱194.13000
CONN HEADER VERT 49POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: ₱239.99000
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
In-Stock: 100
CONN HEADER VERT 47POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM