SCP30T515-DN is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
SolaHD
In Stock: 0
Unit Price: ₱21,677.99000
Datasheet
AC or DC DIN Rail Power Supply 3 Output 5V -15V 15V 3A, 500mA, 500mA
SCP30T515-DN
DigiKey Part Number
2106-SCP30T515-DN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCP30T515-DN
Description
AC/DC DIN RAIL SUP 5V +/-15V 30W
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Output 3
15V
Current - Output (Max)
3A, 500mA, 500mA
Series
Power (Watts)
30W
Part Status
Obsolete
Efficiency
68%
Operating Temperature
-25°C ~ 65°C
Number of Outputs
3
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.55" L x 1.29" W x 4.71" H (65.0mm x 33.0mm x 120.0mm)
DC Voltage - Input (Min)
100V
DC Voltage - Input (Max)
375V
Minimum Load Required
Yes
Voltage - Output 1
5V