LLEUB4040WKT1R0M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: ₱47.64000
Datasheet
Image for LLEUB4040WKT1R0M is not available
LLEUB4040WKT1R0M
DigiKey Part Number
587-LLEUB4040WKT1R0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLEUB4040WKT1R0M
Description
FIXED IND 1UH 7.7A 10.5 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Wirewound Inductor 7.7 A 10.5mOhm Max 1616 (4040 Metric)
Category
Current - Saturation (Isat)
10A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
10.5mOhm Max
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1616
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)