LSEUB4040WKT1R0M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSEUB4040WKT1R0M |
Description | FIXED IND 1UH 7.7A 10.5 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Wirewound Inductor 7.7 A 10.5mOhm Max 1616 (4040 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 10A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 10.5mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1616 (4040 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1616 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |