LLXND4040TKL100MDG is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 13,676
Unit Price: ₱11.91000
Datasheet
10 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.2 A 180mOhm Max 1616 (4040 Metric)
LLXND4040TKL100MDG
DigiKey Part Number
587-LLXND4040TKL100MDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLXND4040TKL100MDG
Description
FIXED IND 10UH 1.2A 180 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
180mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
25MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1616
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Saturation (Isat)
1.3A