NRH3012T100MN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NRH3012T100MN |
Description | FIXED IND 10UH 720MA 324 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 720 mA 324mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NRH3012T100MN Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 730mA |
Mfr | Shielding Semi-Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 324mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 32MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -25°C ~ 120°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |