NRM6045T1R5NMRRV
DigiKey Part Number
587-NRM6045T1R5NMRRVTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-NRM6045T1R5NMRRVCT-ND - Cut Tape (CT)
587-NRM6045T1R5NMRRVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRM6045T1R5NMRRV
Description
FIXED IND 1.5UH 3.4A 19 MOHM SMD
Detailed Description
1.5 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 19mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
19mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
77MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)