B32529C8222K289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 18,584
Unit Price: ₱0.48000
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 874
Unit Price: ₱0.46000
Datasheet
2200 pF Film Capacitor 400V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
MK(P,T) Series
B32529C8222K289
DigiKey Part Number
495-2583-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C8222K289
Description
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C8222K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
400V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V