B32652A4683J289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Unit Price: ₱13.47230
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 3,511
Unit Price: ₱30.37000
Datasheet
0.068 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32652A4683J289
DigiKey Part Number
B32652A4683J289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32652A4683J289
Description
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32652A4683J289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V