B82477D4103M000
DigiKey Part Number
495-77038-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-77038-1-ND - Cut Tape (CT)
495-77038-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82477D4103M000
Description
FIXED IND 10UH 3.75A 42 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 40 µH Inductance - Connected in Series 10 µH Inductance - Connected in Parallel 21mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel Nonstandard
EDA/CAD Models
B82477D4103M000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Saturation - Series
3.25 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) - Parallel
21mOhm Max
Series
DC Resistance (DCR) - Series
84mOhm Max
Active
Ratings
AEC-Q200
Number of Coils
2
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance - Connected In Parallel
10 µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Series
40 µH
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating - Series
3.75 A
Height
0.335" (8.50mm)
Current Saturation - Parallel
6.5 A