B82790C0113N201
DigiKey Part Number
495-4413-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-4413-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4413-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82790C0113N201
Description
CMC 11UH 500MA 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500mA DCR 80mOhm (Typ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82790C0113N201 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm (Typ)
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
80V
Series
Voltage Rating - AC
42V
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Inductance @ Frequency
11 µH @ 100 kHz
Height (Max)
0.205" (5.20mm)
Current Rating (Max)
500mA