CKG45KX7R1H335M290JH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CKG45KX7R1H335M290JH |
Description | CAP CER 3.3UF 50V X7R SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CKG45KX7R1H335M290JH Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case SMD, J-Lead |
Capacitance | Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.118" (3.00mm) |