CKG45KX7S1H475M290JH
DigiKey Part Number
445-10377-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10377-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10377-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG45KX7S1H475M290JH
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7S SMD
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7S SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKG45KX7S1H475M290JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.118" (3.00mm)