CKG57KX7R1H475M335JH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 554
Unit Price: ₱285.24000
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 1,893
Unit Price: ₱172.10000
Datasheet
In Stock: 1,435
Similar
In Stock: 975
Similar
Parametric Equivalent
4.7 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
CKG57KX7R1H475M335JH
DigiKey Part Number
445-4100-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG57KX7R1H475M335JH
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKG57KX7R1H475M335JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)