CLF7045NIT-471M-D
DigiKey Part Number
445-174183-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174183-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174183-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF7045NIT-471M-D
Description
FIXED IND 470UH 410MA 1.44 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 410 mA 1.44Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLF7045NIT-471M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
410mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
1.44Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)