CLF7045NIT-471M-D
DigiKey Part Number
445-174183-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174183-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174183-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF7045NIT-471M-D
Description
FIXED IND 470UH 410MA 1.44 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 410 mA 1.44Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CLF7045NIT-471M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
410mA
DC Resistance (DCR)
1.44Ohm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)