MLK0603L6N2ST000
DigiKey Part Number
445-6349-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6349-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L6N2ST000
Description
FIXED IND 6.2NH 200MA 650 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
6.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 650mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLK0603L6N2ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
650mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)