MLK0603L9N1JT000
DigiKey Part Number
445-6351-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6351-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L9N1JT000
Description
FIXED IND 9.1NH 200MA 800 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
9.1 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 800mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLK0603L9N1JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)