MLK1005S2N0STD25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLK1005S2N0STD25 |
Description | FIXED IND 2NH 500MA 180 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 180mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLK1005S2N0STD25 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 180mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 6 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 8.3GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Multilayer | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±0.3nH | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |