MLK1005S2N0STD25
DigiKey Part Number
445-17031-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-17031-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005S2N0STD25
Description
FIXED IND 2NH 500MA 180 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 180mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLK1005S2N0STD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
180mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8.3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)