SLF7032T-680MR59-2PF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SLF7032T-680MR59-2PF |
Description | FIXED IND 68UH 590MA 372 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 590 mA 372mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SLF7032T-680MR59-2PF Models |
Category | Current Rating (Amps) |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 372mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm) |