ANT-868-CW-HW-SMA
DigiKey Part Number
ANT-868-CW-HW-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-CW-HW-SMA
Description
RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Straight SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-868-CW-HW-SMA Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
VSWR
1.9
Packaging
Bulk
Gain
0dBi
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.335" (135.50mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
855MHz ~ 880MHz