ANT-868-MHW-SMA-S
DigiKey Part Number
343-ANT-868-MHW-SMA-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-MHW-SMA-S
Description
RF ANT 868MHZ DIPOLE CTR CAB 79"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA LoRa, LPWAN, Sigfox Dipole Antenna SMA Male Adhesive
EDA/CAD Models
ANT-868-MHW-SMA-S Models
VSWR
1.3
Series
Gain
4dBi
Packaging
Bag
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Features
Cable - 2m
RF Family/Standard
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
868MHz
Height (Max)
5.433" (138.00mm)
Frequency Range
862MHz ~ 876MHz