FN3359-320-99 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 23
Unit Price: ₱43,469.12000
Datasheet
Similar
SCHURTER Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱45,999.40000
Datasheet
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 320 A DC ~ 60Hz Three Stage Terminal Post
FN3359-320-99
DigiKey Part Number
817-1412-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3359-320-99
Description
LINE FILTER 320A CHASSIS MOUNT
Detailed Description
Category
Current
320 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Approval Agency
cURus, ENEC
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Three Stage
Termination Style
Terminal Post
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
300 V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V