CMF55499R00BHEA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱33.65968
Vishay Dale
In Stock: 1,513
Unit Price: ₱122.67000
Datasheet
499 Ohms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55499R00BHEA
DigiKey Part Number
CMF55499R00BHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55499R00BHEA
Description
RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55499R00BHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)