CMF654K9900FHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 91
Unit Price: ₱423.40000
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: ₱47.84009
Datasheet
4.99 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF654K9900FHEK
DigiKey Part Number
CMF654K9900FHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF654K9900FHEK
Description
RES 4.99K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF654K9900FHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)