IWAS4532AGEB140KF1
DigiKey Part Number
541-IWAS4532AGEB140KF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IWAS4532AGEB140KF1
Description
WIRELESS CHARGING RECEIVE COIL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Coil, 1 Layer 14µH Wireless Charging Coil Receiver 355mOhm Max
Category
Tolerance
±10%
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR)
355mOhm Max
Packaging
Tray
Q @ Freq
24 @ 100kHz
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
1.2A
Function
Receiver
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
1 Coil, 1 Layer
Size / Dimension
1.77" L x 1.26" W x 0.07" H (45.0mm x 32.0mm x 1.7mm)
Inductance
14µH