IWAS4832AEEB120KF1
DigiKey Part Number
541-IWAS4832AEEB120KF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IWAS4832AEEB120KF1
Description
WIRELESS CHARGING RECEIVE COIL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Coil, 1 Layer 12µH Wireless Charging Coil Receiver 200mOhm Max
Category
Tolerance
±10%
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Packaging
Tray
Q @ Freq
33 @ 100kHz
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Function
Receiver
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
1 Coil, 1 Layer
Size / Dimension
1.89" L x 1.26" W x 0.04" H (48.0mm x 32.0mm x 1.0mm)
Inductance
12µH