VJ0603Y223KXBAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Unit Price: ₱3.62791
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Unit Price: ₱3.69642
Datasheet
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y223KXBAC
DigiKey Part Number
VJ0603Y223KXBAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y223KXBAC
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y223KXBAC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)