CFR-12JR-52-4K7
DigiKey Part Number
13-CFR-12JR-52-4K7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CFR-12JR-52-4K7CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-12JR-52-4K7
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/6W AXIAL
Detailed Description
4.7 kOhms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CFR-12JR-52-4K7 Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)