CFR-12JT-52-4K7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFR-12JT-52-4K7 |
Description | RES 4.7K OHM 5% 1/6W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 kOhms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |