ACOV-SUB-37NB16
DigiKey Part Number
AE11456-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-37NB16
Description
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG BLUE
Detailed Description
37 Position Hinged Backshell Connector Blue 180° Unshielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-37NB16 Models
Color
Blue
Compatible D-Sub Size
37pos and HD62pos