BXRC-27G1000-D-83 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱189.83350
In Stock: 0
Unit Price: ₱178.34183
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Gen 8 Vero® 10 Array White, Warm Starboard
BXRC-27G1000-D-83
DigiKey Part Number
976-BXRC-27G1000-D-83-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BXRC-27G1000-D-83
Temperature - Test
25°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24.9V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
138 lm/W
Current - Max
1A
Size / Dimension
20.00mm Dia
CCT (K)
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.80mm
Light Emitting Surface (LES)
10.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
860lm (Typ)
Current - Test
250mA