BXRC-30G1000-D-83 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for BXRC-30G1000-D-83 is not available
BXRC-30G1000-D-83
DigiKey Part Number
976-BXRC-30G1000-D-83-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BXRC-30G1000-D-83
Temperature - Test
25°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24.9V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
144 lm/W
Current - Max
1A
Size / Dimension
20.00mm Dia
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.80mm
Light Emitting Surface (LES)
10.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
899lm (Typ)
Current - Test
250mA