BXRC-27G10H0-D-83 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bridgelux
In Stock: 0
Unit Price: ₱189.83350
Datasheet
Parametric Equivalent
Bridgelux
In Stock: 0
Unit Price: ₱180.66280
Datasheet
Image for BXRC-27G10H0-D-83 is not available
BXRC-27G10H0-D-83
DigiKey Part Number
976-BXRC-27G10H0-D-83-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BXRC-27G10H0-D-83
Description
VERO 10D WARM WHITE LED ARRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) Gen 8 Vero® 10 Array White, Warm Starboard
Category
Temperature - Test
25°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24.9V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
144 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
1A
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
90
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Size / Dimension
20.00mm Dia
CCT (K)
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.80mm
Configuration
Starboard
Light Emitting Surface (LES)
10.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
897lm (Typ)
Lens Type
Flat
Current - Test
250mA