M50-9011742
DigiKey Part Number
952-2861-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9011742
Description
IDC F/M 17POS RIBBON CBL ASSY
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.492' (150.00mm, 5.91")
EDA/CAD Models
M50-9011742 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")