M50-9021742
DigiKey Part Number
952-3356-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9021742
Description
IDC F/M 17POS RIBBON CBL ASSY
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.984' (300.00mm, 11.81")
EDA/CAD Models
M50-9021742 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")