LC20-0700Z-UNV-AA
DigiKey Part Number
4718-LC20-0700Z-UNV-AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LC20-0700Z-UNV-AA
Description
20W, 700MA, UNV, 0-10V DIM
Detailed Description
700mA 14 ~ 28V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Current - Output (Max)
700mA
Power (Watts)
20 W
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Efficiency
87%
Voltage - Input (Min)
108VAC
Size / Dimension
3.76" L x 1.59" W x 0.98" H (95.5mm x 40.4mm x 24.9mm)
Voltage - Input (Max)
304.7VAC
Approval Agency
cURus, FCC
Voltage - Output
14 ~ 28V