C0603X104K5RAC3182 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 216,920
Unit Price: ₱7.15000
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 22,096
Unit Price: ₱7.15000
Datasheet
YAGEO
TDK
TDK
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Walsin Technology Corporation
Walsin Technology Corporation
In Stock: 1
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X104K5RAC3182
DigiKey Part Number
399-C0603X104K5RAC3182TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X104K5RAC3182
Description
.100UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)