MMK5222K100J01L16.5TR16 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱11.94540
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱6.27293
Datasheet
In Stock: 498
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
New at DigiKey
2200 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
MMK5222K100J01L16.5TR16
DigiKey Part Number
399-MMK5222K100J01L16.5TR16TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMK5222K100J01L16.5TR16
Description
2200PF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
63V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
100V